FV43X103K202EGG
Номер детали производителя:
FV43X103K202EGG
Производитель/бренд:
Venatronics
Часть описания:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
Производитель :
Venatronics
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)