FS55X106K500EGG
Номер детали производителя:
FS55X106K500EGG
Производитель/бренд:
Venatronics
Часть описания:
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Производитель :
Venatronics
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Capacitance :
10 µF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V