SRB50V221M-J10
Номер детали производителя:
SRB50V221M-J10
Производитель/бренд:
Meritek
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Производитель :
Meritek
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.406" (10.30mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
575 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
460 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V