SKT01C101M10A6
Номер детали производителя:
SKT01C101M10A6
Производитель/бренд:
Tecdia Inc.
Часть описания:
CAP CER 100PF 50V X7S
Производитель :
Tecdia Inc.
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, General Purpose
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
Single Layer, Wire Bondable
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC, Epoxy
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.007" (0.18mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V