GMC40CG222J100NT
Номер детали производителя:
GMC40CG222J100NT
Производитель/бренд:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Часть описания:
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1808
Производитель :
Cal-Chip Electronics, Inc.
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V