MKP4D053307H00JSSD
- Номер детали производителя:
- MKP4D053307H00JSSD
- Производитель/бренд:
- WIMA
- Часть описания:
- MKP 4 33.0 UF 100 VDC 24X45.5X41
- Состояние запаса:
- 1
- Производитель :
- WIMA
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 33 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.791" (45.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.476" (37.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V