ERWE401LGB102MAC0U
Номер детали производителя:
ERWE401LGB102MAC0U
Производитель/бренд:
United Chemi-Con
Часть описания:
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW
Производитель :
United Chemi-Con
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
4.724" (120.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
5.46 A @ 3 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
3.9 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
400 V