FKP2C001001D00JSSD
- Номер детали производителя:
- FKP2C001001D00JSSD
- Производитель/бренд:
- WIMA
- Часть описания:
- FKP 2 100 pF 63 VDC 4.5x6x7.2 PC
- Состояние запаса:
- 33
- Производитель :
- WIMA
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 100 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V