476AVD050MFE
- Номер детали производителя:
- 476AVD050MFE
- Часть описания:
- CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4.94Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.417" (10.60mm)
- Impedance :
- 340 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 350 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 175 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V