336AXZ035M
- Номер детали производителя:
- 336AXZ035M
- Производитель/бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Часть описания:
- CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
- Производитель :
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 6.03Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.220" (5.60mm)
- Impedance :
- 520 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 230 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 115 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V