PD0070WF80036BG1
Номер детали производителя:
PD0070WF80036BG1
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 80PF 12KV R16 DISK
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
80 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
1.417" (36.00mm)
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Disk, Metal Fitting - Threaded
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.756" Dia (70.00mm)
Temperature Coefficient :
R16
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
12000V (12kV)