SA26-E3/73
Номер детали производителя:
SA26-E3/73
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO204AC
Производитель :
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.7A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V