FL-101-16AWG-50FT
Номер детали производителя:
FL-101-16AWG-50FT
Производитель/бренд:
Global Industrial
Часть описания:
CORD 16 AWG 50' ORANGE OUTDOOR
Состояние запаса:
336
Производитель :
Global Industrial
Категория продукта :
Силовые, линейные кабели и удлинители
1st Connector :
2nd Connector :
Approval Agency Marking :
cUL, UL
Approved Countries :
Color :
Orange
Cord Type :
SJTW
Current Rating (Amps) :
13A
Features :
Length :
50.00' (15.24m)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Shielding :
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Voltage Rating :
125V
Wire Gauge :
16 AWG