SZ-10NN40VL
- Номер детали производителя:
- SZ-10NN40VL
- Производитель/бренд:
- Sanken Electric Co., Ltd.
- Часть описания:
- DIODE ZENER 40V 6W SZ10
- Производитель :
- Sanken Electric Co., Ltd.
- Категория продукта :
- Диоды ТВС
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SZ-10
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36V