CG483U025X4C
Номер детали производителя:
CG483U025X4C
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier Electronics
Часть описания:
CAP ALUM 48000UF 25V SCREW
Производитель :
Cornell Dubilier Electronics
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
48000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
4.125" (104.78mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
28.98 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
25.2 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
3.000" Dia (76.20mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
25 V