AS0603KRX7R9BB472
Номер детали производителя:
AS0603KRX7R9BB472
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V