B32520C0105K289
- Номер детали производителя:
- B32520C0105K289
- Часть описания:
- CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 1 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V