CG111T450R4C
- Номер детали производителя:
- CG111T450R4C
- Производитель/бренд:
- Cornell Dubilier Electronics
- Часть описания:
- CAP ALUM 110UF 450V SCREW
- Производитель :
- Cornell Dubilier Electronics
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 110 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.22Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 4.125" (104.78mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Screw Terminals
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.23 A @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 1 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 1.375" Dia (34.93mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -10%, +50%
- Voltage - Rated :
- 450 V