VPR132U025L1L
Номер детали производителя:
VPR132U025L1L
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier Electronics
Часть описания:
CAP ALUM 1300UF 25V RADIAL
Производитель :
Cornell Dubilier Electronics
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1300 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 10kHz
Height - Seated (Max) :
1.626" (41.30mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.299" (7.60mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.729 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.874" Dia (22.20mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
25 V