220USC220MEFC20X25
Номер детали производителя:
220USC220MEFC20X25
Производитель/бренд:
Rubycon
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 220V SNAP
Производитель :
Rubycon
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
3000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.845 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
1.23 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
220 V