B32716H9156K000
Номер детали производителя:
B32716H9156K000
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
MKP DC FILTERING - 900VDC, 15UF
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
Automotive
Capacitance :
15 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.6 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V