159CKE6R3M
Номер детали производителя:
159CKE6R3M
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL
Производитель :
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
15000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55.3mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
1.437" (36.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.996 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
2.14 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM