SMBJ10AJ
Номер детали производителя:
SMBJ10AJ
Производитель/бренд:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Часть описания:
SMBJ10A/SMB/REEL 13" Q1/T1 *STA
Производитель :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
11.21V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V