DCP4G054006JD2KSSD
- Номер детали производителя:
- DCP4G054006JD2KSSD
- Производитель/бренд:
- WIMA
- Часть описания:
- CAP FILM 40UF 10% 400VDC RADIAL
- Состояние запаса:
- 1
- Производитель :
- WIMA
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 40 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 6 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.555" (39.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 1.240" L x 0.787" W (31.50mm x 20.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 400V