C4BSMBX4200ZALJ
- Номер детали производителя:
- C4BSMBX4200ZALJ
- Производитель/бренд:
- KEMET
- Часть описания:
- CAP FILM 2UF 5% 850VDC SCREW
- Производитель :
- KEMET
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; Snubber
- Capacitance :
- 2 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 2.1 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.772" (45.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.004" (25.50mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Rectangular Box
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 550V
- Voltage Rating - DC :
- 850V