336CKS250M
- Номер детали производителя:
- 336CKS250M
- Часть описания:
- CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 10.048Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.846" (21.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 260 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 250 V