336BPA050M
- Номер детали производителя:
- 336BPA050M
- Часть описания:
- CAP ALUM 33UF 20% 50V AXIAL
- Applications :
- Audio
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 7.033Ohm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Can
- Polarization :
- Bi-Polar
- Ripple Current @ High Frequency :
- 227.65 mA @ 50 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 145 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia x 0.748" L (8.00mm x 19.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V