CL21A106KAYNNNF
Номер детали производителя:
CL21A106KAYNNNF
Производитель/бренд:
Samsung Electro-Mechanics
Часть описания:
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Производитель :
Samsung Electro-Mechanics
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V