730P104X9250
Номер детали производителя:
730P104X9250
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier Electronics
Часть описания:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC AXIAL
Состояние запаса:
924
Производитель :
Cornell Dubilier Electronics
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.748" L (7.10mm x 19.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V