105TMA100M
Номер детали производителя:
105TMA100M
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP ALUM 1UF 20% 100V AXIAL
Производитель :
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
149.208Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
28 mA @ 50 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
14 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM