SLVU2.8Q.TCT
Номер детали производителя:
SLVU2.8Q.TCT
Производитель/бренд:
Semtech
Часть описания:
TVS DIODE 2.8VWM 12.5VC SOT23-3
Производитель :
Semtech
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
40pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
3.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
2.8V (Max)