VS36VUA1VWMTR
Номер детали производителя:
VS36VUA1VWMTR
Производитель/бренд:
ROHM Semiconductor
Часть описания:
36V 200W, COMPACT AND HIGHLY REL
Производитель :
ROHM Semiconductor
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDE
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V (Max)