C4AQCBW5200A3FJ
Номер детали производителя:
C4AQCBW5200A3FJ
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP FILM 20UF 5% 650VDC RADIAL
Состояние запаса:
245
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
20 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.583" (40.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
650V