LCDA12.TBT
Номер детали производителя:
LCDA12.TBT
Производитель/бренд:
Semtech
Часть описания:
TVS DIODE 12VWM 24VC 8-SO
Производитель :
Semtech
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
300W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SO
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)