P2200AA61L
- Номер детали производителя:
- P2200AA61L
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- THYRISTOR 200V 150A TO220-2
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Тиристоры
- Capacitance :
- 35pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 45 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 150 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-220-2 No Tab
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- TO-220 Modified
- Voltage - Breakover :
- 240V
- Voltage - Off State :
- 200V
- Voltage - On State :
- 4 V