TS250-130F-2
- Номер детали производителя:
- TS250-130F-2
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Самовосстанавливающиеся предохранители PTC
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 130 mA
- Current - Max :
- 1 A
- Current - Trip (It) :
- 260 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 6.5 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 20 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.352" L x 0.291" W (8.95mm x 7.40mm)
- Thickness (Max) :
- 0.134" (3.40mm)
- Time to Trip :
- 2.5 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 60V (600V Int)