PB-230-12AD1
- Номер детали производителя:
- PB-230-12AD1
- Производитель/бренд:
- MEAN WELL
- Часть описания:
- BATT CHARGER ENCLOSED 14.4V 16A
- Производитель :
- MEAN WELL
- Категория продукта :
- Зарядные устройства для аккумуляторов
- Battery Cell Size :
- 12V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid, Lithium-Ion
- Charge Current - Max :
- 16A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 230W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 7.48" L x 3.78" W x 1.93" H (190.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
- Termination Style :
- Rectangular Connector
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
- Voltage - Nominal :
- 14.4V