VJ2008A100KXUSTX1
Номер детали производителя:
VJ2008A100KXUSTX1
Производитель/бренд:
Vishay / Vitramon
Часть описания:
CAP CER 10PF 250VAC C0G/NP0 2008
Производитель :
Vishay / Vitramon
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Safety
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2008 (5020 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.086" (2.18mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC