GJM1555C1H100RB01D
Номер детали производителя:
GJM1555C1H100RB01D
Производитель/бренд:
Murata Electronics
Часть описания:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Производитель :
Murata Electronics
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated :
50V