0229.250HXS
- Номер детали производителя:
- 0229.250HXS
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- FUSE GLASS 250MA 250VAC 2AG
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 250 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2AG, 5mm x 15mm
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V