0662.063HXLL
- Номер детали производителя:
- 0662.063HXLL
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- FUSE BOARD MOUNT 63MA 250VAC RAD
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- CSA, SEMKO, UL, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 63 mA
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial, Can, Vertical
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V