PHA225MLP3560QE1
Номер детали производителя:
PHA225MLP3560QE1
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP ALUM POLY HYB 560UF 63V T/H
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
Automotive
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
3000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial, Can
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
40.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
8.18 A @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.717" Dia x 1.366" L (18.20mm x 34.70mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +30%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
63 V