APD0606470M035R
Номер детали производителя:
APD0606470M035R
Часть описания:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 35V SMD
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
55 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V