MFU0402FF01250E500
Номер детали производителя:
MFU0402FF01250E500
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0402
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Предохранители
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.25 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.0039
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.50mm x 0.32mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V