APD1012221M050R
Номер детали производителя:
APD1012221M050R
Часть описания:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V SMD
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
27mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
2.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
120 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V