0698Q1500-05
Номер детали производителя:
0698Q1500-05
Производитель/бренд:
Bel Fuse, Inc.
Часть описания:
FUSE 1.5A 350V RADIAL
Производитель :
Bel Fuse, Inc.
Категория продукта :
Предохранители
Approval Agency :
AEC-Q200, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A AC, 150A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.64
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Box
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.329" L x 0.157" W x 0.303" H (8.35mm x 4.00mm x 7.70mm)
Voltage Rating - AC :
350 V
Voltage Rating - DC :
140 V