UPE1C271MCG6308R
- Номер детали производителя:
- UPE1C271MCG6308R
- Часть описания:
- CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
- Capacitance :
- 270 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 10mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 5.08 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 16 V