FSC-125MA
Номер детали производителя:
FSC-125MA
Производитель/бренд:
OptiFuse
Часть описания:
GLASS - 5X20MM (UL), FAST 125MA
Производитель :
OptiFuse
Категория продукта :
Предохранители
Approval Agency :
CSA, cULus, KC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V