EEH-AZA1V221B
Номер детали производителя:
EEH-AZA1V221B
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
CAP ALUM POLY HYB 220UF 35V T/H
Состояние запаса:
472
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Алюминий-полимерные конденсаторы
Applications :
Automotive
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
375 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
35 V