35PFV68M6.3X8
- Номер детали производителя:
- 35PFV68M6.3X8
- Производитель/бренд:
- Rubycon
- Часть описания:
- CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
- Производитель :
- Rubycon
- Категория продукта :
- Алюминий-полимерные конденсаторы
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 68 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 35mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.4 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 700 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 35 V